Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Jiskra Nový Bor - TJ Rumburk (28.9.2013)

29. 9. 2013

V sobotu 28.9.2013 jsme odstartovaly volejbalovou sezónu 2013/2014. Na první dvojutkání jsme zavítaly do Nového Boru, kde na nás čekaly v plné sestavě. My jsme v počtu hráček nebyly pozadu, na první zápas jsme naskočily v plném počtu, a to s 12-ti hráčkami. Na každý post jsme měly náhradu. Trenér měl dilema, jestli vsadit na mladé a vysoké hráčky a nebo na zkušenost doposud základní šestky. Nakonec vyhrála zkušenost a do prvního zápasu naskočila sestava: N - Nováková, U- Škvorová, S - Jindrová N., Pifková, B - Jindřichová, Svobodová, libero - Špačková. První set jsme podcenily a během chvilky jsme prohrávaly 11:4, hlavně díky servisu, kterým nás soupeřky zatlačily, nedokázaly jsme zaútočit. Za tohoto stavu se však karta obrátila, my zlepšily příjem a začaly jsme bodovat na síti. Pokud bylo pěkně přihráno, zrychlily jsme hru a tím se zhoršila obrana na síti soupeřek. Rázem jsme byly ve vedení 14:12. Udělaly jsme si náskok do koncovky, kterou jsme zvládly a první set jsme dotáhly do vítězství. Do druhého setu jsme naskočily hned od začátku a držely jsme si odstup. Byly jsme ve vedení 2:0 na sety, stačil vyhrát pouze jeden. Do stavu 19:15 jsme měly set pod kontrolou, pak se stav obrátil a ten, kdo byl pod tlakem, jsme byly my. Ani střídání nepomohlo. Místo radování to na hřišti utichlo. Ani jedna z hráček nebyla schopná vzít to na sebe a zvednout atmosféru na hřišti. Přestal se opět dařit příjem, na bloku si na nás soupeřky počkaly vždy pěkným dvojblokem a vykrývání nám také dělalo veliké problémy. V prvním zápase se rozhodovalo až v pátém setu. Za stavu 8:7 jsme měnily strany. Za stavu 10:10 jsme dostaly dvě esa "prasata". V koncovce jsme znejistily, nezaútočily. Ještě jsme stáhly na 13:14, ale soupeřky nás vytloukly na bloku a skončilo to pro nás prohrou 15:13.

Do druhého zápasu jsme nastoupily v pozměněné sestavě: N- Nováková, U- Pifková, S - Jindrová N, Hýblová A., B - Jindřichová, Milcová. Změnila se i hra, začaly jsme lépe přihrávat, v útoku jsme přestaly ulejvat, protože soupeřky měly výborné pole. Vsadily jsme na rozhození bloku nahrávkou nebo na jeho rozražení, a to se nám dařilo. Velkou úspěšnost jsme měly na bloku a v poli jsme posbíraly spoustu balonů. Celý druhý zápas jsme byly na koni my. Až ve třetím setu nás soupeřky v koncovce dotahovaly, my je ale dostaly z podání, rázem jsme daly eso a posledním míčem jsme zablokovaly středovou hráčku trojblokem. Z druhého zápasu jsme odcházely s vítězstvím 3:0. Vezeme tedy domů 4 body.